İlk anal ilişkilerin çoğu genelde partnerler arasında gerginlik yaratabilir. Biz de bu sebepten sizlere ilk anal ilişkide dikkat edilmesi gerekenleri hazırladık. İlk deneyimde yaşanan bu gerginliğin temel sebebi elbette ki oldukça anlaşılır. Farklı bir hazzı olan ve sık sık tercih edilmeyen bu deneyimi ilk defa yaşamak herkesi gerebilir.

Acemiler İçin İlk Anal İlişkide Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şunu söylememiz gerekli ki genel tekniklerinin iyi bilinmesiyle beraber ilgili aktivite oldukça kolay ve zevklidir. İlk anal ilişkide dikkat edilmesi gerekenler yazımızda size bahsedeceğimiz birkaç basit adımı uyguladığınız takdirde deneyim türünün aslında başarması çok kolay ve zevkli bir aktivite olduğunu siz de anlayacaksınız.
İyice Temizlenin

İlk anal ilişkide dikkat edilmesi gerekenler yazımızın birinci maddesi temizlik. Deneyim sırasında anüs bölgenizi cinsel olarak uyarmak istiyorsanız anüsünüzün temiz olduğundan mutlaka emin olmanız gerekir. İlişki öncesi dinlendirici bir banyo yapın, anüsünüzün iç kısmını ve çevresini iyice temizleyin. Yaşanması planlanan birçok heyecan bu birinci kurala tam olarak uyulmadığı için hayal kırıklıklarıyla sonlanabiliyor. Anüsünüzü belki de ilk kez görecek olan partnerinize güzel bir deneyim yaşatmak için kaliteli bir anal temizleyici pompa size istediğiniz konforu sağlayacaktır. İnanın pompanın size vereceği rahatlığa ve özgüvene gerçekten siz de çok şaşıracaksınız.

Kayganlaştırıcı Kullanın

Sakın ola kayganlaştırıcı kullanmadan bu deneyimi gerçekleştirmeye kalkışmayın. İlk anal ilişkide dikkat edilmesi gerekenler yazımızın en önemli tavsiyesi kayganlaştırıcı olacaktır. Satın alabileceğiniz bir sürü harika kayganlaştırıcı var; ancak en iyileri kalın, özel olarak formüle edilmiş olan kayganlaştırıcılardır.  Lovehoney Discover Water-Based Anal Lubricant'ı deneyin - anal ilişkiyi rahat ve acısız hale getirmek için tasarlanmış harika bir yağdır ve su bazlıdır, bu nedenle prezervatif ve diğer seks oyuncakları ile kullanıma son derece uygundur. Özellikle hassas bir cildiniz varsa, Sliquid Sassy Gliserin İçermeyen Anal Kayganlaştırıcıyı denemek isteyebilirsiniz – birçok kayganlaştırıcıdan daha az içeriğe sahip olduğu için tahriş olasılığını büyük ölçüde düşürür.


Önce En Küçüğüyle Başlayın

Anal seks deneyiminde acemiyseniz ya da hala daha sorunlar yaşıyorsanız, anüsünüzü penetrasyon hissine alıştırmak için partnerinizin parmaklarını veya acemiler için tasarlanmış popo fişi Tracey Cox Supersex'i kullanabilirsiniz.

Yavaş Yavaş İlerleyin

İlk anal ilişkide dikkat edilmesi gerekenler yazımızın en önemli kısımlarından birine geldik. Bazı insanlar yapılan işlem sırasında hamile kalınmayacağı için prezervatife ihtiyaçlarının olmadığını düşünür, ancak partnerlerin her ikisi de %100 tek eşli değilse ve sağlık testinden geçmemişse prezervatif kullanılması gerekir. Bu nedenle deneyime nasıl hazırlanılacağını öğrenirken doğru prezervatif seçmek de çok önemlidir. Lateks kauçuk prezervatif kullanıyorsanız, yağ bazlı bir kayganlaştırıcı KULLANMAMALISINIZ. Yağlar lateks prezervatifini tahriş eder ve yırtılma olasılığını artırır. Bu yüzden lateks prezervatif kullanırken su bazlı bir yağ seçmeyi unutmayın.

Tadını Çıkartın

İhtiyacınız olan bütün ekipmanlar hazırsa siz de hazırsınız demektir. İlk anal ilişkide dikkat edilmesi gerekenler yazımızın başlangıç adımlarına şu anda geldik diyebiliriz. Öncelikle partnerinizin size parmaklarıyla dokunmasına izin verin ve bu duygunun hazzını yaşayın. Karnınızın altına, yani pelvik kemiğinizin hizasında bir yastık yerleştirin. İki elinizle beraber popo yanaklarınızı nazikçe ayırmak için parmaklarınızı kullanın. Bu, partnerinizi yeterince tahrik edecek ve anüsünüze yönlendirmeye yardımcı olacaktır. Partneriniz başlangıç olarak penis ucunu yavaş bir şekilde anüsünüze sokabilir. Bunun, tıpkı ilk vajinal seks deneyimi gibi, ilk kez denediğiniz için anlık olarak acı hissiyatı verebileceğini unutmayın. Bununla birlikte çok fazla acı çekiyorsanız veya rahatsız hissediyorsanız partnerinizden de kısa bir ara vermesini isteyebilirsiniz. Partneriniz penisinin ucunu soktuğu anda, ondan kendinizi rahat hissettiğiniz hafif bir hızda anüsünüze yumuşakça nüfuz etmesini isteyin. Partnerinizin penisi tamamen girinceye kadar bu şekilde devam edin, bu şekilde rahat ve ritmik bir tempo oluşturun. Bazı insanlar ilk kez anal seks yaparken bir orgazm yaşamayabilirler, ancak bu deneyime devam ettikçe daha da keyifli bir hale geldiğini siz de fark edeceksiniz.

Toplanma Zamanı

Anal seks bitiminde anüsünüzün ve partnerinizin penisinin iyice temizlendiğinden emin olun. Lovehoney Fresh Biodegradable Seks Oyuncak ve Vücut Mendilleri sizi tekrar taze ve temiz hissettirecektir, ancak partnerinizle beraber alacağınız hızlı bir duş daha da iyi bir fikir olabilir. Herhangi bir oyuncak kullandıysanız, onları sabun ve su veya seks oyuncak temizleyicisi ile iyice temizlemeyi, kuruttuktan sonra ayrı olarak saklamayı unutmayın. Yaşananlar sonrası herhangi bir ağrı hissediyorsanız da anüsünüze nüfuz edecek ılık su iyi gelecektir. Uykuya dalmadan önce nefes aldıran pamuklu iç çamaşırı tercih etmenizi de tavsiye ederiz.

İlk anal ilişkide dikkat edilmesi gerekenler yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmayı unutmayın.