Sizlere ilk görüşmenizde dikkat etmeniz gereken her şeyi kısa ve öz olarak anlatacağız. Unutmayın ki partnerinizle yapacağınız birinci görüşme, oluşturacağınız izlenim ve ilişkinizin gidişatı açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla da ilgili görüşmenizde iyi bir izlenim bırakmalı, elinizden geldiğince pozitif ve doğru görüşler oluşturmalısınız. Eğer bu rehberi takip eder ve anlatacağımız her şeyi iyice kavrarsanız, başarılı bir görüşme gerçekleştireceğinize eminiz. Karşınızda 5 maddeyle ilk randevu için tavsiyeler:

Randevunuza Bir Tema Belirleyin

İlk yapmanız gereken şey görüşmenize bir tema belirlemektir. Partnerinizin ve sizin hoşlandığınız zevklere ve karakterinize göre bu seçimi sağlıklı olarak yapabilirsiniz. Genellikle birinci görüşmelerde sinemaya gitmek, karaoke yapmak, lunaparka gitmek, yemeğe gitmek ya da basitçe bir kafe, bar planı yapmak tercih sebebi oluyor. Bu noktada, öncesinde de belirttiğimiz gibi, zevkleriniz ve renkleriniz tercihinizi şekillendirmelidir.

Kafanızda Kurgulayın

Yapacağınız görüşmeyi kafanızda kurgulayın. Görüşmeye nasıl başlayacağınızı, hangi muhabbetleri açacağınızı, nasıl bitireceğinizi, hatta nasıl partnerinizi nasıl karşılayacağınızı bile kurgulayabilirsiniz. Eğer halihazırda bildiğiniz bir mekana gidiyorsanız da o mekanın en iyi oturma yerlerini ve en iyi spesiyallerini tercih etmeniz gerekecek. Bunların hepsini bilmeniz, önceden düşünmeniz gerekiyor. Ancak şunu da unutmayın ki genellikle evdeki hesap çarşıya hiçbir zaman olmaz, dolayısıyla gidişat eğer planlarınıza uymazsa fazla paniklemeyin. Önemli olan bir yerden başlayabilmek.

Şık Görünün

5 maddeyle ilk randevu için tavsiyeler yazımızın en önemli kısımlarından birisi de görünümdür. Birçok kişi birinci görüşmesinde kıyafetlerine çok takılır ve aynı karşısında bayağı zaman geçirir. Bu noktada size önerimiz, kendiniz olmanız. Fazla rahat olmayın, karşınızdaki kişiye özel olduğunu hissettirecek bir giyim tarzı belirleyin, fakat işi de çok abartmamanız lazım. Eğer iyi bir moda anlayışınız varsa, günlük hayatınızda kullandığınız giyim tarzını ufak detaylarla beraber daha iyi şekillendirerek görüşmeye gidebilirsiniz.

Statünüzün Farkında Olun

Partnerinizle aranızda olan samimiyetin farkında olmalısınız. Yapacağınız sohbetlerde, hal ve tavırlarınızda ne fazla ileri gitmeli ne de geride kalmalısınız. Kısacası, başlıktan da anlaşılacağı üzere, statünüzün farkında olun. Partnerinizin sanki 40 yıllık sevgilisiymiş gibi davranmayın, ne kadar süredir aranızda samimiyet geliştirdiğinizi hesaba katın ve buna göre davranın.

Karşınızdakiyle İletişimde Olun

5 maddeyle ilk randevu için tavsiyeler yazımızın son maddesine geldik. İletişim bu işin en büyük anahtarıdır. Partnerinizi sürekli dinleyin ve anlatacağı şeylerin ışığında ona sağlıklı yorumlar yapın. Eğer sizden tavsiye isterse sağlıklı tavsiyeler verin, size bir anısını anlatırsa da ona sağlıklı tepkiler verin. Birinci görüşmenizde birbiriniz hakkında yapacağınız bilgi alışverişi ilişkinizin gidişatını etkileyecektir. Eğer sağlıklı bir sohbet gerçekleştirerek pozitif bir hava bırakabilirseniz, ilişkinizde aynı şekilde ilerleyecektir.

5 Maddeyle İlk Randevu İçin Tavsiyeler - SON

5 maddeyle ilk randevu için tavsiyeler listemizin sonuna geldik. Bahsettiğimiz önerileriyle başarıyla uygulayabilirseniz başarılı bir görüşme gerçekleştireceğinize inanmaktayız. Umarız istediğiniz gibi bir randevu geçirir ve istediğiniz gibi bir ilişkiye sahip olursunuz. Daha fazlası için hem sitemizi hem de sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmayı unutmayın. (SEO İÇİN BURAYA SİTEYE HERHANGİ BİR İÇ BAĞLANTI LİNKİ VE DIŞ BAĞLANTI LİNKİ GEREKLİ. DIŞ BAĞLANTI OLARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARINI ÖNERİYORUM. AYNI ŞEKİLDE URL'Yİ BAŞLIKLA AYNI YAPMAYI VE GÖRSELLERE BAŞLIKLA AYNI OLARAK ALT METİN EKLEMEYİ UNUTMAYIN.)